Co smí křeček ohryzávat
Kniha Křeček - jak o něj pečovat a jak mu porozumět praví:
Na čem může křeček cvičit a co smí ohryzávat:
Se svým kulatým bříškem a většinou plnými lícními torbami vypadají křečci vysloveně nesportovně. Na první pohled na nich vůbec není poznat, jak rádi se pohybují.
Vodorovné dráty klece sice nabízejí možnosti ke šplhání, ale časem se při tom křeček začne nudit. Proto vám bude vděčný za další nové možnosti, které mu čas od času budete v kleci obměňovat. Při vybavování klece se v tomto směru žádné meze vaší fantazii nekladou...
Větvičky s hrubou kůrou: Dobře se po nich leze a brousí drápky. Pozor na úzká větvení, aby v nich křečkovi neuvázla pacička.
Upozornění: Používejte pouze větvičky z nejedovatých stromů a neberte je ze stromů chemicky ošetřovaných proti škůdcům. Taky je netrhejte podél silnic.
Dřevěné žebříčky: Můžou sloužit jako schůdky k domečku na spaní nebo jako můstky.
Další vybavení: Specializované prodejny nabízejí také různé houpačky nebo kolotoče. Ty se však používají spíše při volném výběhu v místnosti. V kleci by zabíraly příliš místa.
Pro křečky je nevhodné plastové vybavení, na tak hladkém materiálu nemá křeček žádnou oporu. Mohl by snadno upadnou a zranit se. V případě rozkousání by mu pak úlomky mohly ublížit.
(Pozn. přepisovatele: Tím plastem, alespoň předpokládám, autor myslel měkký a "rozkousatelný" plast. Například naše plastové hračičky pro Špuntíka jsou občas taky z plastu a nevadí to, však je taky máme ze specializovaného obchodu. A tam vědí, co dělají. (alespoň doufám...:)
kdy se rozmnozuji
(tomas havlat, 13. 1. 2010 14:26)